Powązkowska 15 01-797 Warszawa

Godziny pracy : Poniedziałek - piątek godz. 8.00 - 16.00
  Kontakt : +48 22 300 86 40

Poradnik o mediacji dla prawników

Centrum Mediacji Gospodarczej przy KIRP z przyjemnością informuje, iż dobiegły końca prowadzone pod auspicjami CCBE prace nad „Zalecaniami dla prawników w sprawie mediacji”. Końcowy dokument został przyjęty na spotkaniu plenarnym Europejskiej Komisji na Rzecz Skutecznego Wymiaru Sprawiedliwości (CEPEJ). W pracach tych uczestniczył przedstawiciel Ogólnopolskiej Sieci Ośrodków Mediacji Radców Prawnych i reprezentant Polski, radca prawny mediator Tomasz Maliński. Należy z satysfakcją stwierdzić, iż reprezentant naszego kraju miał kluczowy wkład w sformułowanie treści tych Zaleceń.

Poniżej tłumaczenie wraz z tekstem angielskim. „Zalecenia” uzyskały nazwę „Poradnika o mediacji dla prawników”. Serdecznie namawiam do lektury „Poradnika” i jego upowszechniania wśród radców prawnych i aplikantów. Szczególnie cenne mogą być zalecenia w procesie planowania przez Okręgowe Izby Radców Prawnych szkoleń dla radców prawnych i aplikantów.

Zapraszam OIRP do publikacji „Poradnika” na stronach internetowych i w social media z których korzystają poszczególne Izby.

Dyrektor CMG przy KIRP
Cezary Jezierski

Pliki do pobrania